Prof. Dr. Enis Alpin Güneri MD MSc hakkında

Prof. Dr. Enis Alpin Güneri MD MSc

  

Prof. Dr. Enis Alpin Güneri, Bornova Anadolu Lisesi’ nden 1983 yılında, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı' nda başladığı Kulak Burun Boğaz İhtisas eğitimini 1994 yılında tamamlamıştır.

1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı' nda Öğretim Görevlisi Uzman Dr. olarak çalışmaya başlamış ve 1994- 1998 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Odyoloji Bilim Dalı’ nda Yüksek Lisans eğitimini (MSc) tamamlamıştır.

1998 yılında Yardımcı Doçent, 2000 yılında Doçent, 2006 yılında ise Profesör olmuştur.

UZMANLIK TEZİ

Otosklerozda koklear kapsülün Yüksek Rezolüsyonlu Bilgisayarlı Tomografi ile incelenmesi ve dansitometrik değişikliklerin sensorinöral işitme kaybı ile ilişkisi.

YÜKSEK LİSANS TEZİ

Kobaylarda Cisplatin ile deneysel olarak oluşturulan ototoksisitenin ve Pantotenik Asid kullanımının ototoksisite üzerine etkisinin Otoakustik Emisyonlar ile araştırılması.

İDARİ GÖREVLERİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı: 2009- 2011

Ege Kulak Burun Boğaz Hekimleri Derneği Kurucu Başkanı

Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Başkanı

Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Yürütme Kurulu Başkanı

Otoloji Nörootolji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Avrupa Otoloji Nörootoloji Akademisi (EAONO) Vertigo Kulavuzları Çalışma Grubu Üyesi

Uluslararası Endoskopik Kulak Cerrahisi Çalışma Grubu (IWGEES) Üyesi

Akdeniz Ülkeleri Otoloji ve Odyoloji Derneği (MSOA) Başkanı

International Vertigo Academy Derneği Kurucu Üyesi

 

Prof. Dr. Enis Alpin Güneri Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi alanındaki tüm hastalıkların güncel tanı ve tedavilerini uygulamakla birlikte; kulak hastalıkları, kokler implant ve implante edilen işitme cihazları, endoskopik kulak cerrahisi, başdönmesi (vertigo) tanı ve tedavisi, kafa tabanı cerrahisi, ses ve gırtlak hastalıkları, çocuk kulak burun boğaz hastalıkları, baş boyun cerrahisi, burun fonksiyonel ve estetik cerrahisi özellikle ilgilendiği alanlardır.


ÜYESİ OLDUĞU DERNEK, KURUM VE KURULUŞLAR 

Bornova Andolu Lisesi 1983Dokuz Eylül ÜniversitesiDokuz Eylül Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Anabilim DalıTürk Kulak Burun Boğaz v Baş Boyun Cerrahisi Derneğiürk Kulak Burun Boğaz v Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kuruluürk Kulak Burun Boğaz v Baş Boyun Cerrahisi VakfıEge Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Hekimleri Derneğiİzmir Tabip OdasıOtoloji Nörootoloji DerneğiOtoloji OkuluProfesyonel Ses DerneğiSes Konuşma ve Yutma Bozuklukları DerneğiEuropean Academy of Otoogy and NeurootologyPolitzer SocietyInternational Working Group on Endoscopic Ear Surgery